Záložní zdroj M636, 230V pro oběhové čerpadlo ke krbu a krbovým kamnům. Vestavěná baterie pro 1-2 hodiny provozu

Výrobce:Made in P.R.C.
Katalogové číslo:M636
EAN:
Dostupnost: Na skladě
Cena bez DPH:1 975,2 Kč

2 390,0 Kč

Kompaktní záložní zdroj pro oběhová čerpadla, s vestavěnou baterií, se statickým chlazením a bezhlučným provozem. Záruka i servis v ČR.

M636 je bateriový záložní (náhradní) zdroj s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a vestavěným akumulátorem 12V/7Ah.  Je elegantním řešením pro krátkodobé zálohování napájení oběhových čerpadel topení z krbů a kamen, solárních systémů nebo čerpadel teplovodního ústředního topení. Při výpadku proudu vestavěný měnič vyrábí el.proud o napětí 230V z baterií a po nutnou dobu elektrozařízení tak napájí. Elektrický proud 230V je vyráběn elektronickým měničem, jedná se v tomto případě o obdélníkový průběh, který má má vlastnosti podobné sinusovému. Zdroj je určený pro čerpadla bez regulace nebo s mechanickou regulací otáček přepínačem.
Záložní zdroj má zabudovaný olověný akumulátor, měnič a obslužnou elektroniku a zaručuje automatické přepnutí na "bateriový provoz" a krátkodobé napájení libovolného připojeného zařízení o napětí 230V. Jakmile znovu naběhne napájení z rozvodné sítě, záložní zdroj se automaticky odpojí, díky vestavěné inteligentní nabíječce sám dobije vyčerpaný akumulátor a je opět připraven na další výpadek. Po celou dobu relativní nečinnosti kontroluje a udržuje akumulátor plně nabitý! Po zapojení zdroje je další provoz zcela bezobslužný.
Protože záložní zdroj vyrábí obdélníkový průběh výstupního proudu a napětí, může být bez obav použit také při zálohování provozu jakéhokoli spotřebiče na 230V s elektronickým zdrojem, maximálně však do příkonu 360W. Může se jednat o LCD i LED televizory, PC, monitory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.

Většina moderních čerpadel, kotlů a dalších zařízení, vyžadují SINUS napětí/proud stejné jako je v síti, anebo potřebujete zálohovat delší dobu. Zde najdete další modely:
W370 SINUS - doba zálohování 1-2 hodiny
W740 SINUS - doba zálohování 3-4 hodiny
MF200 SINUS - doba zálohování 3-4 hodiny + možnost připojení další externí baterie
SINUS záložní zdroje pro externí baterie - stojací i závěsná provedení, doba zálohování prakticky neomezená


Pozn. Všechny nákresy, schemata a obrázky zde, mají ilustrační a technicko-informativní charakter. Demonstrují možné instalace, přítomnost ovládacích, připojovacích a zobrazovacích prvků. Na výrobku samém může být i jiný technický a reklamní potisk, nebo logo. Záruky, funkce a parametry zůstávají zachovány.

Důležitá technická data:

Naše doporučení:
  • doba náhradního bateriového provozu je úměrná spotřebě připojeného zařízení a kapacitě akumulátoru – viz tabulka níže
  • akumulátor udržujte stále v nabitém stavu
  • připojení spotřebičů je třeba provést podle návodu a za dodržení všech bezpečnostních předpisů
  • zdroj neinstalujte do míst s nadměrnou vlhkostí, do prostředí s vysokou prašností a vodivými nečistotami v ovzduší (např.uhelný prach), ani do blízkosti zdrojů tepla
  • pozor na přetížení, rozběh a napájení induktivních a kapacitních zátěží (motory, transformátory, zářivky...) vyžaduje značnou rezervu výkonu zdroje, jste-li na pochybách jaký zdroj zvolit, s důvěrou kontaktujte odborníky na naší prodejně
  • vrčení elektromotoru čerpadla je průvodní jev obdélníkového výstupního signálu a vzhledem ke krátké době provozu v náhradním režimu, není na závadu
Kompletní dodávka obsahuje zdroj s vestavěným akumulátorem a tištěný návod k instalaci a obsluze.
Modelové příklady provozu z baterie:
Tabulka provoyních časů
 
Hodnoty a časy zde uvedené jsou orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd.
TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:
Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo termostat s externím čidlem. Každý vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :
  • termostat je nutné vřadit do el. obvodu až za záložním zdrojem
  • záložní zdroj musí být stále zapojen do sítě
  • instalaci doporučujeme svěřit odborníkovi
https://www.himalaj.cz/