Záložní zdroj MF200, 230V 100W SINUS pro oběhová čerpadla a kotle. S baterií PANASONIC

Výrobce:PANASONIC
Katalogové číslo:MF200
EAN:
Dostupnost: Na skladě
Cena bez DPH:4 619,8 Kč

5 590,0 Kč

SINUSOVÝ ZÁLOŽNÍ ZDROJ s vestavěnou baterií Panasonic a externě připojitelnou další baterií,
bez chladícího ventilátoru a bezhlučným provozem...

F200 SINUS je bateriový záložní zdroj s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a čistým sinusovým průběhem výstupního napětí a proudu. Při použití zdroje MF200SINUS nemusíte řešit jestli bude spotřebič fungovat nebo ne. VŽDY BUDE a v každém případě bez ohledu zda je zátěž odporová (topné spirály, žárovky...), induktivní (motory všeho druhu, transformátory, tlumivky zářivek...) nebo kapacitní (motory s rozběhovým kondenzátorem, zářivky...). Je tedy vhodný k zálohování a napájení všech přístrojů a zařízení do 100W příkonu, zejména oběhových čerpadel a kotlového elektrozařízení, čerpadel výměníkového topení z krbů a kamen nebo solárních systémů, ventilátorů a různých asynchronních motorů.
Díky bezhlučnému provozu a modernímu designu, je zdroj ideální pro vnitřní instalace na chalupách, chatách nebo v bytech.

Výhodou zdroje je možnost, uživatelského připojení dalších externích akumulátorů (baterie) 12V do kapacity 150Ah. Autobaterie je pro tento zdroj zcela nevhodná!

Záložní zdroj má vestavěné 2 olověné akumulátory 12V PANASONIC (zapojené paralelně na kapacitu 14Ah) a svorky k připojení externího akumulátoru 12V až do kapacity 150Ah. Kapacity vestavěného i externího akumulátoru se sčítají. Dále pak je zde měnič a obslužná elektronika, která zaručuje automatické přepnutí na "bateriový provoz" a krátkodobé napájení libovolného připojeného zařízení o napájecím napětí 220-240V. Jakmile znovu naběhne napájení z rozvodné sítě, záložní zdroj se automaticky odpojí, díky vestavěné inteligentní nabíječce sám dobije vyčerpané akumulátory a zdroj je opět připraven na další výpadek. Po celou dobu relativní "nečinnosti" kontroluje a udržuje akumulátory plně nabité! Tento zdroj je ideální ochranou nejen při výpadku energie v síti, ale i při kolísání napětí nebo přepětí. Je řízený mikroprocesorem a zaručuje vysokou spolehlivost i díky rychlé reakci na změny. Zdroj je chráněný proti zkratu i proti přetížení. Po zapojení zdroje je další provoz zcela bezobslužný. Veškeré právě probíhající činnosti lze sledovat na přehledném panelu LCD, který všechny funkce zobrazuje. Autobaterie je pro tento zdroj zcela nevhodná!

MF200 vyrábí čistý sinusový průběh výstupního proudu a napětí a může být bez obav použit také při zálohování provozu jakéhokoli spotřebiče na 220-240V, maximálně však do příkonu 100W. Může se jednat o LCD i LED televizory, PC, monitory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.


UPS neinstalujte do míst s nadměrnou vlhkostí, do prostředí s vysokou prašností a vodivými nečistotami v ovzduší (např.uhelný prach), ani do blízkosti zdrojů tepla.

Nadstandardní funkce:

Důležitá technická data:
POZOR NA PŘETÍŽENÍ ZÁLOŽNÍHO ZDROJE! Rozběh a napájení induktivních a kapacitních zátěží (motory, transformátory, zářivky...) vyžaduje značnou rezervu výkonu zdroje, což většina prodejců neuvádí! Jste-li na pochybách jaký zdroj zvolit, s důvěrou kontaktujte odborníky na naší prodejně.

Kompletní dodávka obsahuje zdroj s vestavěnými akumulátory 2x12V PANASONIC, tištěný návod k instalaci a obsluze, SCHUKO zásuvku 230V, svorky k připojení externího akumulátoru a síťový kabel.

Modelové doby provozu z vestavěné baterie:

Modelové doby provozu z vestavěné + externí baterie :
Hodnoty a časy zde uvedené jsou jen orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla, nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd.
 

TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:
Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo model s externím čidlem. Každý vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :
  • termostat je nutné vřadit do el. obvodu až za záložním zdrojem
  • záložní zdroj musí být stále zapojen do sítě
  • instalaci doporučujeme svěřit odborníkovi
https://www.himalaj.cz/