Záložní zdroj MT300, 230V 300W SINUS pro kondenzační plynové kotle a oběhové čerpadlo

Výrobce:VATEC
Katalogové číslo:MT300
EAN:
Dostupnost: Dodání cca 2 týdny
Cena bez DPH:7 405,0 Kč

8 960,0 Kč

SINUSOVÝ ZÁLOŽNÍ ZDROJ pro dlouhodobý provoz,

stabilní záložní zdroj s inteligentní nabíječkou akumulátorů. Výroba, záruka i servis v ČR.


MT300 SINUS je bateriový záložní zdroj s výkonem 300W a čistým sinusovým průběhem výstupního napětí a proudu a rozběhem motorů do 300W příkonu. Při použití zdroje MT 300 SINUS budou bezchybně fungovat všechny připojené spotřebiče bez ohledu zda je zátěž odporová (topné spirály, žárovky...), induktivní (motory všeho druhu, transformátory, tlumivky zářivek...) nebo kapacitní (motory s rozběhovým kondenzátorem, zářivky...). Je proto vhodný k zálohování a napájení všech přístrojů a zařízení do 300W příkonu, zejména oběhových čerpadel a kotlového elektrozařízení, čerpadel výměníkového topení z krbů a kamen nebo solárních systémů, ventilátorů a různých asynchronních motorů.


Díky své jedinečné konstrukci je určený především pro:

- zálohování kondenzačních i atmosferických plynových kotlů nejnovější konstrukce u kterých je zapalování a hoření plamene kontrolováno změnou ionizačního napětí,

- rozběh všech elektromotorů do 300W příkonu,

- předřazení elektrocentrály (při zachování výše uvedené funkce) k prodloužení zálohy na libovolnou dobu.


Při výpadku proudu vestavěný měnič vyrábí el.proud sinusového průběhu 230V/50Hz z akumulátoru/baterie a po nutnou dobu elektrozařízení napájí. Vzhledem k bezchybné kvalitě sinusového průběhu na výstupu ani nepoznáte, že vypadl proud. Zabudovaný měnič s obslužnou elektronikou zaručují automatické přepnutí na bateriový provoz (cca5 sec.) a nouzové napájení libovolného připojeného zařízení/spotřebiče 230V. Jakmile se znovu obnoví dodávka proudu z rozvodné sítě, záložní zdroj se po chvíli automaticky odpojí, dobije vyčerpaný akumulátor a je opět připraven na další výpadek.

Po celou dobu, relativní nečinnosti, kontroluje a udržuje akumulátor plně nabitý, což je hlavním předpokladem jeho dlouhé životnosti a proto jej doporučujeme nechat zapnutý i mimo topnou sezónu. Po instalaci zdroje je další provoz zcela bezobslužný.


Robustní celokovová konstrukce s chladícím ventilátorem, předurčují tento náhradní zdroj k dlouhodobému provozu v jakémkoli pracovním režimu i pod plným zatížením spotřebiči. Elektronické jištění proti přetížení, přepólování a přehřátí, zaručují bezpečný provoz nejen kotle a topné soustavy, ale jakéhokoli spotřebiče 230V/50Hz v domácnosti nebo kanceláři, do jeho jmenovitého výkonu. Stolní PC, NTB, LCD i LED televizory, monitory a projektory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.


Nadstandardní funkce:


Důležitá technická data :


Naše doporučení:

Kompletní dodávka obsahuje zdroj, síťový kabel, tištěný návod k obsluze a silové kabely s oky k připojení na akumulátor 12V. Akumulátor není součástí dodávky. Záruční i pozáruční servis je zajištěn v ČR.


Modelové příklady doby provozu ze záložní baterie:

Hodnoty a časy zde uvedené jsou orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd. Autobaterie není určena pro hluboké vybíjení a má mnohem větší samovybíjení. Při jejím použití jsou hodnoty horší.

TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:

Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo termostat s externím čidlem. Ten vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie v baterii a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :

https://www.himalaj.cz/