Záložní zdroj M636, 230V 360W pro oběhové čerpadlo ke krbu a kotli. REPASOVANÝ

Výrobce:Made in P.R.C.
Katalogové číslo:M636RE
EAN:
Dostupnost: Na skladě
Cena bez DPH:1 545,5 Kč

1 870,0 Kč

Kompaktní záložní zdroj pro oběhová čerpadla s vestavěnou baterií


M636 - repasovaný. Jedná se o výrobek zpravidla vrácený zákazníkem, s poškozenou krabicí, nebo po opravě. Před vyskladněním otestovaný a plně funkční s parametry nového výrobku a zárukou 6 měsíců. Nový zdroj koupíte zde


M636 je bateriový záložní (náhradní) zdroj s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a vestavěným akumulátorem 12V/7Ah.  Je elegantním řešením pro krátkodobé zálohování napájení oběhových čerpadel topení z krbů a kamen, solárních systémů nebo čerpadel teplovodního ústředního topení. Při výpadku proudu vestavěný měnič vyrábí el.proud o napětí 220V z baterií a po nutnou dobu elektrozařízení tak napájí. Elektrický proud 230V je vyráběn elektronickým měničem, jedná se v tomto případě o obdélníkový průběh, který má má vlastnosti podobné sinusovému. Zdroj je vhodný pro čerpadla bez regulace nebo s mechanickou regulací otáček přepínačem.


Záložní zdroj má zabudovaný olověný akumulátor, měnič a obslužnou elektroniku a zaručuje automatické přepnutí na "bateriový provoz" a krátkodobé napájení libovolného připojeného zařízení o napájecím napětí 220-240V. Jakmile znovu naběhne napájení z rozvodné sítě, záložní zdroj se automaticky odpojí, díky vestavěné inteligentní nabíječce sám dobije vyčerpaný akumulátor a je opět připraven na další výpadek. Po celou dobu relativní "nečinnosti" kontroluje a udržuje akumulátor plně nabitý! Po zapojení zdroje je další provoz zcela bezobslužný.


Protože záložní zdroj vyrábí obdélníkový průběh výstupního proudu a napětí, může být bez obav použit také při zálohování provozu jakéhokoli spotřebiče na 220-240V, maximálně však do příkonu 160W. Může se jednat o LCD i LED televizory, PC, monitory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.


Důležitá technická data:

Modelové případy délky provozu – viz obrázek


Tabulka provoyních časů

POZOR NA PŘETÍŽENÍ ZÁLOŽNÍHO ZDROJE! Rozběh a napájení induktivních a kapacitních zátěží (motory, transformátory, zářivky...) vyžaduje značnou rezervu výkonu zdroje, což většina prodejců neuvádí! Jste-li na pochybách jaký zdroj zvolit, s důvěrou kontaktujte odborníky na naší prodejně.


Kompletní dodávka obsahuje zdroj s vestavěným akumulátorem, tištěný návod k instalaci a obsluze.

Informace: vrčení elektromotoru čerpadla je průvodní jev obdélníkového výstupního signálu a vzhledem ke krátké době provozu v náhradním režimu, není na závadu. Pro čerpadla Picolo, Minor, Major a elektronicky řízená čerpadla, doporučujeme použít model s čistě sinusovým signálem - viz zde.

UPS neinstalujte do míst s nadměrnou vlhkostí, do prostředí s vysokou prašností a vodivými nečistotami v ovzduší (např.uhelný prach), ani do blízkosti zdrojů tepla.


Hodnoty a časy zde uvedené jsou orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd.
TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:
Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo termostat s externím čidlem. Každý vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :
  • termostat je nutné vřadit do el. obvodu až za záložním zdrojem
  • záložní zdroj musí být stále zapojen do sítě
  • instalaci doporučujeme svěřit odborníkovi
https://www.himalaj.cz/