Záložní zdroj MF200, 230V 200W SINUS pro oběhové čerpadlo ke krbu a kotli. S baterií.

Výrobce:Made in P.R.C.
Katalogové číslo:MF200
EAN:
Dostupnost: Na skladě
Cena bez DPH:5 380,2 Kč

6 510,0 Kč

SINUSOVÝ ZÁLOŽNÍ ZDROJ s vestavěnou baterií a externě připojitelnou další baterií, se statickým chlazením a bezhlučným provozem. Záruka i servis v ČR.


MF200 SINUS je bateriový záložní zdroj s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a čistým sinusovým průběhem výstupního napětí a proudu. Při použití zdroje MF200SINUS nemusíte řešit zda je zátěž odporová (topné spirály, žárovky...), induktivní (motory všeho druhu, transformátory, tlumivky zářivek...) nebo kapacitní (motory s rozběhovým kondenzátorem, zářivky...). Je tedy vhodný k zálohování a napájení všech přístrojů a zařízení do 200W příkonu, zejména oběhových čerpadel a kotlového elektrozařízení, čerpadel výměníkového topení z krbů a kamen nebo solárních systémů, ventilátorů a různých asynchronních motorů.

Díky bezhlučnému provozu a modernímu dizajnu, je zdroj ideální pro vnitřní instalace na chalupách, chatách nebo v bytech.


Záložní zdroj má vestavěné olověné akumulátory 2x12V (zapojené paralelně na kapacitu 18Ah) a svorky k připojení externího akumulátoru 12V až do kapacity 150Ah. Kapacity vestavěného i externího akumulátoru se sčítají. Měnič a obslužná elektronika, zaručují automatické přepnutí na "bateriový provoz" a napájení libovolného připojeného zařízení o napětí 230V. Jakmile znovu naběhne napájení z rozvodné sítě, záložní zdroj se automaticky odpojí, díky vestavěné inteligentní nabíječce sám dobije vyčerpané akumulátory a je opět připraven na další výpadek. Po celou dobu relativní "nečinnosti" kontroluje a udržuje akumulátory plně nabité. Tento zdroj je ideální ochranou nejen při výpadku energie v síti, ale i při kolísání napětí. Je řízený mikroprocesorem a zaručuje vysokou spolehlivost i díky rychlé reakci na změny. Zdroj je chráněný proti zkratu i proti přetížení. Po zapojení zdroje je další provoz zcela bezobslužný. Veškeré právě probíhající činnosti lze sledovat na přehledném panelu LCD, který všechny funkce zobrazuje.


MF200 vyrábí čistý sinusový průběh výstupního proudu a napětí a může být bez obav použit také při zálohování provozu jakéhokoli spotřebiče na 230V do příkonu 200W. Může se jednat o LCD i LED televizory, PC, monitory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.


Nadstandardní funkce:


Důležitá technická data:

Pozn. Všechny nákresy, schemata a obrázky zde, mají ilustrační, technicko-informativní charakter. Demonstrují možné instalace, zobrazují rozmístění ovládacích, připojovacích a zobrazovacích prvků. Na výrobku samém může být další technický a reklamní potisk, nebo logo. Záruky, funkce a parametry zůstávají zachovány.

 

Záruka 24 měsíců a ZDARMA doprava na celou objednávku


Naše doporučení:


Kompletní dodávka obsahuje zdroj s vestavěnými akumulátory 2x12V, tištěný návod k instalaci a obsluze, SCHUKO zásuvku 230V, svorky k připojení externího akumulátoru a síťový kabel. Záruční a pozáruční servis v ČR je zajištěn.


Modelové doby provozu z vestavěné baterie:

Modelové doby provozu z vestavěné + externí baterie :
Hodnoty a časy zde uvedené jsou jen orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla, nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd.
TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:
Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo model s externím čidlem. Každý vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :
  • termostat je nutné vřadit do el. obvodu až za záložním zdrojem
  • záložní zdroj musí být stále zapojen do sítě
  • instalaci doporučujeme svěřit odborníkovi
https://www.himalaj.cz/