Baterie a záložní zdroje špičkové kvality

Doprava od 29 Kč Věrnostní program Kamenná prodejna
Kategorie
Odkud k nám přicházíte?
přímo
3426/6268 (55%)
ze Zboží.cz
450/6268 (7%)
z Heureka.cz
644/6268 (10%)
z Google.com
967/6268 (15%)
z reklamy na internetu
517/6268 (8%)
z reklamy v časopisu
264/6268 (4%)

ZÁLOŽNÍ ZDROJE

Podkategorie
+
Výrobci
+
Parametry
+
Výrobci
Řadit:
Počet produktů na stránce:
Počet produktů: 99
Řadit:
Počet produktů na stránce:
Počet produktů: 99
Použití a správná volba záložního zdroje
 
Aby záložní zdroj dobře a dlouho fungoval, je nutné věnovat zvýšenou pozornost výběru a dimenzování. Výrobci ani řadoví prodejci se touto problematikou příliš nezabývají, není to totiž vůbec jednoduché.
S naším "návodem" zvolíte správně a můžete rovnou nakoupit na e-shopu. Kdybyste měli ještě pochybnost, rádi Vám na naší prodejně poradíme.
 
Bateriové záložní (náhradní) zdroje od nás, jsou primárně určené pro oběhová čerpadla teplovodního topení, automatické a plynové kotle, kotelny rodinných domů, odtahové ventilátory, oběhová čerpadla a řídící elektroniku termických solárních systémů - prostě všude tam, kde i krátký výpadek proudu 230V z rozvodné sítě může napáchat značné škody. Naše náhradní zdroje se uplatní také v celé řadě jiných aplikací. Tím ale výčet nekončí, každá domácnost, dílna nebo Vaše hobby mají svá specifika, kde záložní zdroj od nás najde uplatnění. Naše záložní zdroje hlídají, chrání zařízení před poškozením a zvyšují uživatelský komfort.
Benzínové a dieslové elektrocentrály doplňují řadu náhradních záložních zdrojů. Digitálně řízená invertorová technologie výroby střídavého proudu 230V/50Hz nahradila starší modely s AVR nebo kapacitní regulací.
 
Když už se rozhodnete pro koupi zdroje, měli byste mít jasno v několika základních bodech:
 
1) jaký příkon budete zálohovat (například 100W) - máme v nabídce zdroje malé i velké výkonné, pokryjeme příkon Vašeho zařízení až do 3kW. Bližší údaje jsou uvedené v Technických datech
 
2) jak dlouho potřebujete, aby zařízení běželo ze záložního zdroje v případě výpadku proudu ze sítě (například 3 hodiny) - když už máme vybraný zdroj se správným výkonem, volbou vhodné kapacity baterie můžeme dosáhnout optimální délky provozu. Například aby dohořel oheň v kotli, nebo topení fungovalo i když jste celý den v práci... U každého zdroje najdete referenční tabulku s orientačními hodnotami příkon/čas/kapacita baterie a kombinací těchto údajů dosáhnete právě takové doby, která Vám nejlépe vyhovuje
 
3) o jaký druh zařízení se jedná (čerpadlo, ventilátor, řídící elektronika, vyhřívání líhně...) - vědět, jaký spotřebič(zátěž) se bude zálohovat, je důležité z důvodu správného dimenzování výkonu záložního zdroje. Některé spotřebiče mají příkon stejný při startu i za provozu, jiné potřebují pro rozběh mnohonásobně větší příkon. Pro optimální volbu výkonu záložního zdroje, můžeme rozdělit spotřebiče, z hlediska příkonu při startu, přibližně do 3 skupin:
a) 1,0 násobek jmenovitého výkonu zdroje - vláknové žárovky, topné spirály, jednoduché elektronické přístroje bez transformátoru, topení do akvária a terária, líheň, vzduchování a ventilace rybičkám
b) 1,2 - 3 násobek jmenovitého výkonu zdroje - oběhová čerpadla, tahové ventilátory, automatické kotle na pevná a plynná paliva, celé kotelny, řídící elektronika a oběhový systém termické solární sestavy, elektronické pohony garážových vrat a vjezdových bran, synchronní motory
c) 4 - 8 násobek jmenovitého výkonu zdroje - asynchronní motory s rozběhem do plného zatížení, zářivkové osvětlení, elektrické pohony vrat s převodním transformátorem, transformátory, kompresorové chladničky, chladící zařízení...
 
Naše zkušenosti ukazují, že různorodost spotřebičů k zálohování a problémů s tím spojených, je mnohem víc, než jsme zde popsali. Také zdroje doznávají změn, například modely MK300, MK500, MK700 MK1000, jsou již nahrazeny inovovanými, najdete je tady. Jsme Vám na blízku a rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.
 
 
Záložní zdroje pro oběhová čerpadla topení a solárních systémů, kotle, kotelny, teplovodní výměníky krbových vložek a kamen…,
jinak také UPS záložní zdroje, jsou náhradní / nouzové / zdroje elektrického proudu 230V pro čerpadla různých výkonů a dokáží při výpadku dodávky z rozvodné sítě udržet v provozu kotel, oběhové čerpadlo ÚT nebo krbu, případně i celou kotelnu. Podle modelu se také dají použít k zálohování jiného zařízení v domácnosti, například to mohou být TV, DVB-T nebo SAT přijímač, PC, chladnička, vzduchování rybičkám, topení a ventilace terárií a podobně. UPS záložní zdroj je zapojen do sítě a k baterii 12 - 24V. V případě výpadku sítě přepne na záložní baterie, začne vyrábět 230V a napájí spotřebič po dobu výpadku. Jakmile se obnoví dodávka proudu UPS záložní zdroj se přepne zpět do vyčkávacího režimu přičemž dobije vybité baterie. Více informací o použití, zapojení a údržbě najdete ZDE. Záložní zdroje můžete také zakoupit na naší prodejně v Praze.
 
Název UPS je obecně vnímám jako náhradní nebo záložní zdroj elektrického proudu 230V. Nejčastěji se používá k zálohování výpočetní techniky a podobně. Pro tento účel jsou vhodné všechny naše modely. Záložní zdroj s UPS je zařízení, které zálohuje počítače, wi-fi zařízení, ledničky ale také elektroniku v domácnosti a kanceláři v době výpadku dodávky elektřiny. Automaticky detekuje výpadek, přepne na baterii a vyrábí 230V z baterie. Po skončení výpadku připojí spotřebič k síti, dobije baterii a připraven čeká na další výpadek.
Záložní zdroj na kotel:
Jedná se o specifickou skupinu. Záložní zdroj na kotel, celou kotelnu nebo solární systém musí splňovat přísná kritéria a pro tyto účely je nutné použít některý z modelů MK...., nebo ME.... . Je důležitý celkový příkon všech zálohovaných přístrojů.
Záložní zdroj / zdroje / pro oběhová čerpadla:
Jedná se o jedno nebo víc čerpadel? Jsou řízená elektronicky nebo jen s přepínačem? Zvolit záložní zdroj pro čerpadla topení nebo solárního ohřevu je oříšek. Vždycky a bez obav můžete použít záložní zdroj se sinusovým průběhem. V některých případech ale můžete ušetřit finance a zvolit záložní zdroj s modifikovaným signálem, tady ale každopádně doporučujeme se s námi poradit.
Snad už jen rada na závěr. Sinusové záložní zdroje pro oběhová čerpadla, kotle, kotelny, solární systémy i počítače a domácí elektroniku, jsou tou nejlepší volbou. Ušetříte starosti a můžete je bez obav použít pro všechny dostupné aplikace.
 
Modelová řada s vestavěnou baterií:
W370, W740 a MF200 jsou UPS záložní zdroje pro čerpadla, krbová kamna a vložky. Jedná se o nejmenší záložní zdroje se SINUSOVÝM průběhem výstupního napětí a vestavěným akumulátorem. Jsou ideální pro krátkodobé zálohování oběhových čerpadel krbového topení nebo termického solárního systému s příkonem do 60W. Díky kvalitnímu sinusovému výstupnímu signálu je k němu možné připojit další spotřebiče, např. PC, TV, DVD, DVBTv a pod. Velkou předností je bezhlučný provoz a interiérové provedení.
 
Modelové řady pro externí baterie:
MV300 – MV3000, tyto UPS SINUSOVÉ záložní zdroje jsou vhodné k zálohování oběhových čerpadel, kotlů i celých kotelen na tuhá paliva s automatickým provozem, domácích vodáren, čerpadel a ventilace HZS… a všude tam, kde se vyžaduje dlouhodobý náhradní provoz i několik desítek hodin. Zdroje jsou vybaveny samočinně spínaným chladícím ventilátorem. Další vlastností je aktivní regulace kolísání síťového napětí. Lze je využít v domácnosti a dílně pro celou řadu přístrojů a strojů, kde díky přesnému sinusovému výstupnímu signálu je k možné připojit libovolné spotřebiče, včetně asynchronních motorů. Tedy krom uvedených to mohou být například i vzduchování akvárií, ventilace a topení terárií a líhní, PC, DVB-T, TV, SAT, vysílače WiFi, lednice, mrazák…
MU300 – MU1200 jsou záložní zdroje konstrukcí shodné s řadou MV...
MT300 je záložní zdroj určený speciálně pro kondenzační i atmosférické plynové kotle. Díky jedinečné konstrukci, jako jediný zajistí 100% funkčnost kotle ve všech fázích i režimech činnosti. Dále je možné jeho prostřednictvím, tyto kotle, dlouhodobě napájet elektrocentrálou.
MUS500 je hybridní měnič energie z FV panelů, kterou ukládá do baterií a využívá pro napájení čerpadl, kotlů a dalších zařízení, stejně jako modely MV.. Navíc je vybaven funkcí UPS záložního zdroje
 
Vlastnosti zdrojů a potřebné informace:
  • doba náhradního provozu je přímo úměrná velikosti (kapacitě) použitého akumulátoru (baterie) a příkonu spotřebiče
  • vzhledem ke způsobu výroby střídavého výstupního napětí/proudu 230V, rozlišujeme zdroje na tzv. sinusové a nesinusové.
  • SINUSOVÉ jsou kvalitnější, s vyšší účinností a lze k nim připojit libovolné zařízení, které běžně zapojujete do zásuvky 230V, protože jejich výstupní signál má tvar čisté sinusoidy.
  • NESINUSOVÉ jsou levnější, většinou s nižší účinností a lze k nim připojit většinu zařízení. Nevhodná bývá zpravidla induktivní zátěž v kombinaci s kondenzátorovým tlumením. Výstupní signál má zpravidla tvar obdélníku a hovoříme pak o modifikované sinusoidě, nebo trapézovém průběhu.
POZOR NA PŘETÍŽENÍ ZÁLOŽNÍHO ZDROJE! Rozběh a napájení induktivních a kapacitních zátěží (motory, transformátory, zářivky...) vyžaduje značnou rezervu výkonu zdroje! Zde najdete základní informace a jestliže jste stále na pochybách jaký zdroj zvolit, s důvěrou kontaktujte odborníky na naší prodejně.
 
Naše záložní zdroje jsou určené pro čerpadla:
Minor, Major, Wilo, Grundgos, Alpha, Křeček, Siemens, Minx Melpos a jiná.
Pro plynové kotle, kotelny na tuhá i kapalná paliva a tepelná zařízení:
Atmos, Viadrus, Benekov, Rojek, Mora, Dakon, Vailant, Regulus, Junkers, Thermona, Verner a jiná.
Záložní zdroj ke kotli a pro oběhové čerpadlo svými parametry nahradí a předčí náhradní zdroje UPS a měniče:
Astip, NZ uni, ZZ uni, Carspa, Mtn, MNT, NZ200, NZ500, Ptáček, Malaga, Hutermann, Integra Tech, Heat Master, MHPower, MPU, Kemot a jiné.

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna

Již od roku 1990

Poradí Vám odborníci
Poradí Vám odborníci

s dlouholetými zkušenostmi

Věrnostní program
Věrnostní program

pro stálé zákazníky

Doprava a platba
Doprava baterií od 29 Kč

osobní odběr zdarma

Ověřeno našimi zákazníky

100% 

Výborná komunikace, poradili s výběrem zboží, rychlost dodání.

90% 

Vsechno v poradku, rychle dodani, neni co vytknout. 

100% 

Toto byl můj asi už asi pátý nákup. Myslím, že u této firmy budu nakupovat i nadále, protož jsem spokojen. 

100% 

+ jeden z mála obchodů s požadovanou nabídkou

+ výhodná cena dopravy